Mondaq Europe - Turkey: All Topics
Bezen & Partners
Articles 5 to 7 of the Regulation set out the general principles of mediation.
Ozdagistanli Ekici Avukatlık Ortaklığı
Regulation on Amending the Price Label Regulation has published on the Official Gazette numbered 30539 and dated 18 September 2018 by the Ministry of Commerce in Turkey.
Ozdagistanli Ekici Avukatlık Ortaklığı
Ticaret Bakanlığı tarafından 18 Eylül 2018 tarih ve 30539 sayılı Resmi Gazete'de Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı.
MGC Legal
Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan ve 29. Nisan. 2017 Tarihli 30052 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 4.
Nazali
"Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunlarına göre kazancın tespitinde indirimi kabul edilmeyen giderler dolayısıyla ödenen katma değer vergisi"nin hesaplanan katma değer vergisinden indirilemeyeceğine ilişkin Katma Değer Vergisi Kanunu ...
Nazali
Bilindiği üzere, 1 Temmuz 2012'de yürürlüğe giren 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanunu ("TTK") ile anonim şirketlerin kuruluşu ve ortaklık yapısı ile ilgili birtakım değişikliklere gidilmiştir.
Nazali
İnceleme safhasındaki alacakların yapılandırılmasına ilişkin hükümler ile matrah artırımı 7143 sayılı Vergi Ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ...
ACTECON
In August, President Donald Trump criticised technology firms including Google, Facebook and Twitter claiming that they could "represent a very antitrust situation".
BTS & Partners
As per the Amendment, the Ministry of Treasury and Finance shall execute the Amendment.
Aksan Law Firm
The legal nature of contracts of administration is determined either according to jurisprudence or by positive law/legislation/statutes.
MGC Legal
Transaction values and amounts of agreements of sale, purchase, lease, financial leasing, service and to produce work shall be based on Turkish Lira.
Nazali
Çok uluslu şirket grupları genel merkezin sağladığı yönetimsel faydaları vergi matrahını aşındırmaya yönelik olarak kullanabilmektedir
Nazali
Kadın istihdamını arttırmak amacıyla 7103 sayılı Kanun ile kadınlara işveren tarafından verilecek olan kreş hizmetlerinde vergi istisnası düzenlemesi getirilmiştir.
Kolcuoglu Demirkan Kocakli Attorneys at Law
Without doubt, such intervention should be limited, and the adaptation tool should not be used as escape route from burdensome debts.
Kolcuoglu Demirkan Kocakli Attorneys at Law
Therefore, the seasonal tourism accommodation offerings can be expanded to 12 months.
Kolcuoglu Demirkan Kocakli Attorneys at Law
Geçtiğimiz bir yıl içinde sektöre destek olmak ve sektörü canlandırmak için yapılan mevzuat değişiklikleri ile birlikte ele alındığında, bireysel oda satışlarının sektöre yeni bir soluk getirmesi beklenmektedir.
Guzeloglu Attorneys-at-law
İhracat bedellerinin yurda getirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin 2018-32/48 ...
Ozdagistanli Ekici Avukatlık Ortaklığı
Use of foreign currency for the following transactions between persons/entities domiciled in Turkey has been banned:
Ozdagistanli Ekici Avukatlık Ortaklığı
Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Türkiye'de yerleşik kişiler arasında yapılacak aşağıdaki işlemlerde döviz cinsinden fiyat belirlenmesi ve dövize endeksli fiyat belirlenmesi yasaklanmıştır;
Kolcuoglu Demirkan Kocakli Attorneys at Law
Son dönemde döviz kurlarındaki büyük artış, ülke genelinin olduğu gibi, hukuk dünyasının da gündeminde.
Latest Video
Most Popular Recent Articles
No headlines to show at this time
Article Search Using Filters
Related Topics
Mondaq Advice Centre (MACs)
Popular Authors
Popular Contributors
Up-coming Events Search
Tools
Font Size:
Translation
Channels
Mondaq on Twitter