Cyprus: Cypriot Citizenship And Permanent Residence Permit (In Ukrainian)

Чому Кіпр?

Кіпр має цілу низку важливих переваг для іноземних інвесторів та неповнолітніх членів їхніх родин, які б хотіли проживати в країні, що пропонує не лише фінансову стабільність, але й відкриває доступ до Європи, забезпечуючи при цьому високу якість життя своїм громадянам.

Конкурентні переваги Кіпру:

 • Кіпр відрізняється м'яким кліматом, високою культурою та активним діловим середовищем.
 • Кіпр є третім за розмірами островом у Середземному морі, і вважається одним з найпопулярніших туристичних місць Середземномор'я.
 • Кіпр – держава з розвиненою економікою та високим індексом людського розвитку (HDI), що забезпечує відповідну якість життя його громадянам.
 • Кіпр має репутацію безпечного та сприятливого місця для життя.
 • На Кіпрі проживає значна кількість іноземних громадян. За цим показником Кіпр посідає третє місце серед країн ЄС.
 • Гостинність є однією з найбільш давніх та яскравих особливостей країни, приїжджаючи в яку, ви одразу відчуєте себе як удома.
 • Кіпр славиться високими стандартами системи освіти.
 • Процедура отримання кіпрського громадянства в індивідуальному порядку (Cypriot Citizenship by Exception) дає можливість інвесторам та членам їхніх родин стати повноправними громадянами ЄС.
 • Паспорт громадянина ЄС дає право необмеженого пересування територією країн-членів ЄС.
 • Порівняно з іншими країнами ЄС, Кіпр пропонує сприятливий режим оподаткування.

Переваги «Делойт»

Команда наших консультантів допоможе вам обрати оптимальну імміграційну схему, яка буде найліпше відповідати вашим потребам – як ділового, так і особистого характеру. Завдяки співпраці з «Делойт», ви отримуєте виняткові вигоди, які забезпечуються за рахунок таких особливостей:

 • Ми добре знаємо відповідне законодавство та процедури.
 • Ми пропонуємо проведення незалежних консультацій з різних варіантів інвестицій.
 • Ми співпрацюємо лише з організаціями з доброю репутацією, які можуть надати вам привабливі варіанти якісних інвестицій.
 • Ми оперативно вирішуємо відповідні питання документального та процедурного оформлення.
 • Ми виступаємо як ваш професійний посередник у спілкуванні з місцевими органами влади.
 • Наш головний принцип – конфіденційність.

Оподаткування на Кіпрі

Отримання посвідки на проживання і/або кіпрського громадянства в індивідуальному порядку як таке не впливає на порядок оподаткування фізичних осіб. Податки нараховуються з урахуванням резидентства та країни доміцилію. Загалом фізичні особи, які є кіпрськими податковими резидентами, можуть отримати цілу низку податкових пільг, а саме:

 • Фізична особа, яка є податковим резидентом Кіпру, але має свій доміцилій поза його межами, отримує звільнення від усіх податків на дивіденди та відсотковий дохід, а також від внесків у фонд оборони на дохід від оренди.
 • Фізичним особам, які впродовж щонайменше трьох з п'яти років до моменту початку роботи на Кіпрі постійно проживали за межами Кіпру (включаючи рік безпосередньо перед початком такої роботи), і доходи яких складають не менше 100 тис. євро на рік, може бути надано податкову пільгу обсягом 50% терміном на перші десять років.
 • Фізичним особам, які до моменту початку роботи на Кіпрі постійно проживали за межами Кіпру і доходи яких складають менше 100 тис. євро, може бути надано податкову пільгу обсягом 20% (у розмірі до 8 550 євро) терміном на перші п'ять років. Ця податкова пільга буде застосовуватися лише до 2020 року.
 • На Кіпрі використовується прогресивна шкала оподаткування фізичних осіб – від 20% до 35%. Водночас із оподатковуваної суми вираховується сума 19 500 євро, яка не підлягає оподаткуванню.
 • Від оподаткування звільняється прибуток від операцій з цінними паперами.
 • Від оподаткування також звільнені одноразові виплати, які надаються під час виходу на пенсію.
 • Пенсійні виплати, які отримуються з інших країн, обкладаються за єдиною ставкою 5%, яка нараховується на суми більше 3 420 євро.
 • Операції з нерухомим майном, яке розташоване в інших країнах або яке розташоване на Кіпрі, але при цьому було придбане в період з 16 липня 2015 року до 31 грудня 2016 року, не обкладаються податком на приріст капіталу.
 • На Кіпрі немає податку на спадок, податків на багатство або дарування.

Отримання кіпрського громадянства та посвідки на постійне проживання

Отримання кіпрського громадянства в індивідуальному Порядку

Критерії

Особа, яка не є громадянином Кіпру, має право на отримання кіпрського громадянства за умови виконання одного з таких критеріїв:

1. Інвестиції в державні облігації

Заявник має придбати державні облігації Республіки Кіпр на суму не менше 5 млн євро.

Або

2. Інвестиції у фінансові активи кіпрських компаній або Організацій

Заявник повинен мати придбані фінансові активи кіпрських компаній або організацій (наприклад, облігації/цінні папери/ боргові зобов'язання, зареєстровані та випущені у Республіці Кіпр) на суму не менше 5 млн євро. Варто зазначити, що фінансові активи можуть бути придбані в момент випуску або згодом на ринку.

Або

3. Інвестиції в нерухомість, будівництво та інфраструктурні Проекти

Заявник має здійснити інвестиції в розмірі не менше 5 млн євро у придбання чи будівництво будівель або будівництво інших об'єктів (житлова чи комерційна нерухомість, об'єкти туристичного сектору або інші інфраструктурні проекти). Або__

4. Придбання, створення кіпрського бізнесу чи компаній або участь у них

Заявник має здійснити інвестиції у придбання, створення та участь у бізнесі або компаніях, які розташовані та діють у Республіці Кіпр, на суму не менше 5 млн євро. Необхідно мати підтвердження того, що бізнес або компанії мають фізичну присутність на Кіпрі та що в них працюють щонайменше п'ять кіпрських громадян. Попередньою умовою для виконання цього критерію є конвертація депозитів у акції.

Або

5. Депозити в кіпрських банках

Заявник повинен мати особисті депозити з фіксованим терміном на три роки в кіпрських банках чи депозити приватних компаній або трастів у Республіці Кіпр (бенефіціарним власником яких він/ вона є) на суму не менше 5 млн євро.

Або

6. Будь-яка комбінація зі вказаних вище критеріїв 1-5

Заявник може здійснити інвестиції, використовуючи будь-яку комбінацію зі вказаних вище критеріїв, на суму не менше 5 млн євро.

Або

7. Особи, депозити яких у Popular Bank Public Company Ltd були заморожені внаслідок заходів, вжитих 15 березня 2013 року

У заявника заморожені депозити на загальну суму не менше 3 млн євро. Якщо сума заморожених депозитів склала менше 3 млн євро, заявник може звернутися за отриманням громадянства у разі здійснення додаткових інвестицій до потрібної суми, вказаної вище в критеріях 1-5.

Або

8. Колективні інвестиції

Рада міністрів має право в особливих випадках змінити вказані вище параметри критеріїв 1-4 таким способом:

 • Потрібна сума інвестицій має складати не менше 2,5 млн євро для кожного інвестора, який бере участь у спеціальній схемі колективного інвестування, за умови, що загальна вартість інвестицій складе 12,5 млн євро.

Додаткові умови та вимоги

 • Договір про придбання майна – мінімальна ринкова вартість об'єкта повинна складати 0,5 млн євро (плюс ПДВ). Суму має бути переведено з міжнародного банку до місцевого кіпрського банку. Документи про право власності / Квитанція про надання договору в департамент земельних ресурсів та інвентаризації, оформлені на ім'я заявника. Квитанції про сплату узгодженої ціни придбання.
 • Для отримання кіпрського громадянства в індивідуальному порядку необхідно додатково надати такі документи: дійсний паспорт, справку про відсутність судимості, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, резюме тощо.

Важлива додаткова інформація

 • Міністерство внутрішніх справ або Міністерство фінансів за необхідності мають право зробити запит будь-яких додаткових документів.
 • Процедура надання громадянства в індивідуальному порядку займає приблизно три місяці.
 • Незважаючи на виконання наведених вище умов, рішення про надання кіпрського громадянства в індивідуальному порядку приймається на розсуд Ради міністрів.
 • Варто також зазначити, що вказані вище положення можуть бути змінені в будь-який момент за рішенням Ради міністрів.

Посвідка на постійне проживання

Визначення

Посвідка на проживання – Положення 6 (2), застосовне до фізичних осіб, які мають у своєму повному необмеженому розпорядженні гарантований щорічний дохід, достатньо високий для забезпечення гідного життя на Кіпрі без необхідності ведення бізнесу або заняття якоюсь професією.

Вимоги для отримання

 • Підтвердження наявності стабільного доходу з-за кордону розміром щонайменше 30 тис. євро з джерел, відмінних від роботи за наймом на Кіпрі, тобто сертифікати про дивіденди, сертифікати фіксованих депозитів, відомості про пенсії, ренту або заробітну плату. Необхідний мінімальний рівень доходу збільшується на 5 тис. євро на кожного утриманця (якщо застосовується).
 • Лист з підтвердженням від кіпрського банку про наявність депозитів у заявника з мінімальним капіталом 30 тис. євро на рахунку, отриманим з джерел, відмінних від роботи за наймом на Кіпрі. Капітал має бути переведений з міжнародного банку в місцевий кіпрський банк і має бути розміщений щонайменше на три роки.
 • Документ, який встановлює право власності, або договір на придбання житлової нерухомості, оформлений на ім'я заявника. Мінімальна ринкова вартість об'єкта нерухомості має складати 300 тис. євро плюс ПДВ, при цьому має бути підтверджена оплата щонайменше 200 тис. євро за вирахуванням ПДВ. Стосовно першого житла загальною площею не більше 275 кв.м (відповідно до архітектурного плану та з вирахуванням площі місць загального користування – до 88 кв. м) застосовується ставка ПДВ розміром 5%. Перші 200 кв. м обкладаються ПДВ у розмірі 5%, інша площа – понад 200 кв. м – обкладається за стандартною ставкою ПДВ, яка наразі складає 19%.

Додаткові умови та вимоги

Заявникові необхідно надати такі додаткові документи для отримання посвідки на постійне проживання на Кіпрі: нотаріально засвідчену заяву про дохід заявника, підтвердження відсутності у заявника намірів здійснювати трудову або будь-яку іншу форму ділової діяльності на Кіпрі, завірену апостилем справку про відсутність судимості, яку видала країна громадянства заявника; завірене апостилем свідоцтво про народження, сертифікат медичного страхування, резюме, копію паспорта тощо.

Інша важлива інформація

 • Заявники мають відвідувати Кіпр щонайменше один раз на два роки.
 • Посвідка на постійне проживання видається орієнтовно через два місяці з дати подання потрібної документації.
 • Щоб звернутися за отриманням громадянства та стати громадянином Кіпру, громадянин третьої країни повинен мати статус постійного резидента та проживати на Кіпрі протягом щонайменше семи років.
 • Варто також зазначити, що вказані вище положення можуть бути змінені в будь-який момент за рішенням Ради міністрів.__

The content of this article is intended to provide a general guide to the subject matter. Specialist advice should be sought about your specific circumstances.

To print this article, all you need is to be registered on Mondaq.com.

Click to Login as an existing user or Register so you can print this article.

Authors
 
Some comments from our readers…
“The articles are extremely timely and highly applicable”
“I often find critical information not available elsewhere”
“As in-house counsel, Mondaq’s service is of great value”

Related Topics
 
Related Articles
 
Up-coming Events Search
Tools
Print
Font Size:
Translation
Channels
Mondaq on Twitter
 
Mondaq Free Registration
Gain access to Mondaq global archive of over 375,000 articles covering 200 countries with a personalised News Alert and automatic login on this device.
Mondaq News Alert (some suggested topics and region)
Select Topics
Registration (please scroll down to set your data preferences)

Mondaq Ltd requires you to register and provide information that personally identifies you, including your content preferences, for three primary purposes (full details of Mondaq’s use of your personal data can be found in our Privacy and Cookies Notice):

 • To allow you to personalize the Mondaq websites you are visiting to show content ("Content") relevant to your interests.
 • To enable features such as password reminder, news alerts, email a colleague, and linking from Mondaq (and its affiliate sites) to your website.
 • To produce demographic feedback for our content providers ("Contributors") who contribute Content for free for your use.

Mondaq hopes that our registered users will support us in maintaining our free to view business model by consenting to our use of your personal data as described below.

Mondaq has a "free to view" business model. Our services are paid for by Contributors in exchange for Mondaq providing them with access to information about who accesses their content. Once personal data is transferred to our Contributors they become a data controller of this personal data. They use it to measure the response that their articles are receiving, as a form of market research. They may also use it to provide Mondaq users with information about their products and services.

Details of each Contributor to which your personal data will be transferred is clearly stated within the Content that you access. For full details of how this Contributor will use your personal data, you should review the Contributor’s own Privacy Notice.

Please indicate your preference below:

Yes, I am happy to support Mondaq in maintaining its free to view business model by agreeing to allow Mondaq to share my personal data with Contributors whose Content I access
No, I do not want Mondaq to share my personal data with Contributors

Also please let us know whether you are happy to receive communications promoting products and services offered by Mondaq:

Yes, I am happy to received promotional communications from Mondaq
No, please do not send me promotional communications from Mondaq
Terms & Conditions

Mondaq.com (the Website) is owned and managed by Mondaq Ltd (Mondaq). Mondaq grants you a non-exclusive, revocable licence to access the Website and associated services, such as the Mondaq News Alerts (Services), subject to and in consideration of your compliance with the following terms and conditions of use (Terms). Your use of the Website and/or Services constitutes your agreement to the Terms. Mondaq may terminate your use of the Website and Services if you are in breach of these Terms or if Mondaq decides to terminate the licence granted hereunder for any reason whatsoever.

Use of www.mondaq.com

To Use Mondaq.com you must be: eighteen (18) years old or over; legally capable of entering into binding contracts; and not in any way prohibited by the applicable law to enter into these Terms in the jurisdiction which you are currently located.

You may use the Website as an unregistered user, however, you are required to register as a user if you wish to read the full text of the Content or to receive the Services.

You may not modify, publish, transmit, transfer or sell, reproduce, create derivative works from, distribute, perform, link, display, or in any way exploit any of the Content, in whole or in part, except as expressly permitted in these Terms or with the prior written consent of Mondaq. You may not use electronic or other means to extract details or information from the Content. Nor shall you extract information about users or Contributors in order to offer them any services or products.

In your use of the Website and/or Services you shall: comply with all applicable laws, regulations, directives and legislations which apply to your Use of the Website and/or Services in whatever country you are physically located including without limitation any and all consumer law, export control laws and regulations; provide to us true, correct and accurate information and promptly inform us in the event that any information that you have provided to us changes or becomes inaccurate; notify Mondaq immediately of any circumstances where you have reason to believe that any Intellectual Property Rights or any other rights of any third party may have been infringed; co-operate with reasonable security or other checks or requests for information made by Mondaq from time to time; and at all times be fully liable for the breach of any of these Terms by a third party using your login details to access the Website and/or Services

however, you shall not: do anything likely to impair, interfere with or damage or cause harm or distress to any persons, or the network; do anything that will infringe any Intellectual Property Rights or other rights of Mondaq or any third party; or use the Website, Services and/or Content otherwise than in accordance with these Terms; use any trade marks or service marks of Mondaq or the Contributors, or do anything which may be seen to take unfair advantage of the reputation and goodwill of Mondaq or the Contributors, or the Website, Services and/or Content.

Mondaq reserves the right, in its sole discretion, to take any action that it deems necessary and appropriate in the event it considers that there is a breach or threatened breach of the Terms.

Mondaq’s Rights and Obligations

Unless otherwise expressly set out to the contrary, nothing in these Terms shall serve to transfer from Mondaq to you, any Intellectual Property Rights owned by and/or licensed to Mondaq and all rights, title and interest in and to such Intellectual Property Rights will remain exclusively with Mondaq and/or its licensors.

Mondaq shall use its reasonable endeavours to make the Website and Services available to you at all times, but we cannot guarantee an uninterrupted and fault free service.

Mondaq reserves the right to make changes to the services and/or the Website or part thereof, from time to time, and we may add, remove, modify and/or vary any elements of features and functionalities of the Website or the services.

Mondaq also reserves the right from time to time to monitor your Use of the Website and/or services.

Disclaimer

The Content is general information only. It is not intended to constitute legal advice or seek to be the complete and comprehensive statement of the law, nor is it intended to address your specific requirements or provide advice on which reliance should be placed. Mondaq and/or its Contributors and other suppliers make no representations about the suitability of the information contained in the Content for any purpose. All Content provided "as is" without warranty of any kind. Mondaq and/or its Contributors and other suppliers hereby exclude and disclaim all representations, warranties or guarantees with regard to the Content, including all implied warranties and conditions of merchantability, fitness for a particular purpose, title and non-infringement. To the maximum extent permitted by law, Mondaq expressly excludes all representations, warranties, obligations, and liabilities arising out of or in connection with all Content. In no event shall Mondaq and/or its respective suppliers be liable for any special, indirect or consequential damages or any damages whatsoever resulting from loss of use, data or profits, whether in an action of contract, negligence or other tortious action, arising out of or in connection with the use of the Content or performance of Mondaq’s Services.

General

Mondaq may alter or amend these Terms by amending them on the Website. By continuing to Use the Services and/or the Website after such amendment, you will be deemed to have accepted any amendment to these Terms.

These Terms shall be governed by and construed in accordance with the laws of England and Wales and you irrevocably submit to the exclusive jurisdiction of the courts of England and Wales to settle any dispute which may arise out of or in connection with these Terms. If you live outside the United Kingdom, English law shall apply only to the extent that English law shall not deprive you of any legal protection accorded in accordance with the law of the place where you are habitually resident ("Local Law"). In the event English law deprives you of any legal protection which is accorded to you under Local Law, then these terms shall be governed by Local Law and any dispute or claim arising out of or in connection with these Terms shall be subject to the non-exclusive jurisdiction of the courts where you are habitually resident.

You may print and keep a copy of these Terms, which form the entire agreement between you and Mondaq and supersede any other communications or advertising in respect of the Service and/or the Website.

No delay in exercising or non-exercise by you and/or Mondaq of any of its rights under or in connection with these Terms shall operate as a waiver or release of each of your or Mondaq’s right. Rather, any such waiver or release must be specifically granted in writing signed by the party granting it.

If any part of these Terms is held unenforceable, that part shall be enforced to the maximum extent permissible so as to give effect to the intent of the parties, and the Terms shall continue in full force and effect.

Mondaq shall not incur any liability to you on account of any loss or damage resulting from any delay or failure to perform all or any part of these Terms if such delay or failure is caused, in whole or in part, by events, occurrences, or causes beyond the control of Mondaq. Such events, occurrences or causes will include, without limitation, acts of God, strikes, lockouts, server and network failure, riots, acts of war, earthquakes, fire and explosions.

By clicking Register you state you have read and agree to our Terms and Conditions