Contributor Page
Mazars
 
Email  |  Articles
Contact Details
Tel: +90 212 296 51 00
Fax: +90 212 296 51 44
Hurriyet Mah. Dr. Cemil Bengu Cad. Hak Is Merkezi No:2 K.1-2
Istanbul
34403 Caglayan
Turkey
By Numan Emre Ergin
Anayasa Mahkemesi (AYM) 13 Aralık 2017 tarihli ve 30269 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2014/13518 sayılı çok önemli bir karar vermiştir.
By Numan Emre Ergin
Vergi Usul Kanunu'nun 328. ve 329. maddelerinde düzenlenen sabit kıymet yenileme fonu müessesesi Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları'nda yer almamaktadır.
By Cahit Yerci
Cezalar, Gümrük Kanunu'nun (GK'nın) 11'inci kısmında hüküm altına alınmıştır. Belirtilen kısımda yer alan...
By Ateş Sünbül
Gündelik finansal aktivitelerimizde iki kişinin arasında değer alışverişi yapılması için arada güvenebileceğimiz üçüncül bir yapının bulunması gerekmektedir.
By İzel Levi Coşkun
Sürdürülebilirliği siz nasıl tanımlıyorsunuz? En basit tanımıyla sizin için ne ifade ediyor? Sürdürülebilirlik bana göre bir yaşam şekli. Bu yaşam şeklinde, yapılan her işte, atılan her adımda çevresel ve sosyal etkimiz nedir diye sormak, uzun vadeli düşünmek, sadece kendi çıkarımızı değil etrafımızda bulunan tüm varlıkların çıkarını düşünmek gerekiyor.
By Leon Aslan Coskun
Vergi incelemesinde zaman aşımını kesmek için takdir komisyonuna sevk uygulaması hukuka aykırıdır.
By Leon Aslan Coskun
Halihazırda yabancı bandıralı teknelerin herhangi bir vergi ödemeden Türk bandıralı olarak tescil edilmesine dair kanun tasarısı gündemde.
By İzel Levi Coşkun
Paydaş katılımı: Bir şirket sadece yönetim ve çalışanlarından oluşan bir bütün değil.
By Mustafa Tan
Kamuoyunda sell and leaseback ya da sat ve geri kiralama olarak bilinen yöntem sağladığı vergi avantajları dolayısıyla şirketlerin hem bilanço değerlerini düzeltme de hem de finansman sağlamada sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.
By İzel Levi Coşkun
Today, as the effects of global climate change are being increasingly felt, notions such as sustainable development, stakeholder participation, corporate social responsibility, environmental impact...
By İzel Levi Coşkun
When I graduated from Istanbul University in 1995, perhaps the most popular profession in the School of Administration was independent auditing
By Mehmet Kalkınoğlu
Son dönemde şirketlerin özellikle kaynak sıkıntısı yaşadığını dile getiren Mazars-Denge Gaziantep Şirket Sorumlusu Yeminli Mali Müşavir Mehmet Kalkınoğlu, özellikle Gaziantepli şirketlerin borçlanma gibi yanlış bir strateji ile büyüme yoluna gittiğine dikkat çekti ve çözüm olarak halka arzı işaret etti.
By Mazars  
Gümrük Kanunu (GK)'nın öngördüğü sekiz gümrük rejiminden beşi şartlı muafiyet rejimi (düzenlemesi) kapsamındadır.
By Mazars  
Serbest meslek faaliyeti icra eden mükelleflerin müşterilerinden ya da müvekkillerinden ifa edecekleri hizmeti yerine getirmek için yapacakları masraflara dair avans almaları yaygın bir uygulamadır.
By Mazars  
Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 10/1-ı bendine göre, nakit sermaye artışı yapan kurumlar vergisi mükellefleri, bu artışın yasa metnine göre hesaplanan belli bir kısmını vergiye tabi...